תיקון מסך מחשב נייד

תיקון מסך מחשב נייד – כמה עובדות שצריך לדעת

כאשר אתם ניגשים למעבדה או לטכנאי מחשבים כדי לברר לגבי תיקון מסך מחשב נייד קודם כל עליכם לזכור כי יש פרטים חשובים שצריך להביא בחשבון. כך למשל צריך לבדוק מהי החברה המייצרת את המסך המקורי, מהו גודל המסך, איך מוגדר הדגם הספציפי שלו, באיזו טכנולוגיה הוא מיוצר, מה סוג התאורה שלו (לדים, פלורסנט) וכדומה. רוב הפרטים רשומים על גבי מדבקה בגב המחשב ולכן חשוב לשמור עליה ולא להסיר אותה. בשל מורכבות הפרטים חשוב לא להתפתות על ידי אנשים שאומרים לכם שזה משהו שאפשר לעשות לבד. פנו לגורם מקצועי ואמין ולרוב תקבלו שירות מהיר מאוד. במקרה שלא יהיה אפשר לתקן את המסך של המחשב הנייד ייתכן שתצטרכו להחליף אותו במסך חדש. אם המחשב ישן מאוד ייתכן שיהיה עדיף לקנות מחשב חדש. רק גורם מקצועי ואמין ייתן לכם חוות דעת הוגנת.

 

תקלות נפוצות בתחום של תיקון מסך מחשב נייד

מגוון התקלות האפשרויות במסך יכולות להיות שריטות, החלפת צירים שבורים, החלפת צירים מרעישים או תקולים, תקלה בכבל המסך, תקלה בכרטיס המסך ועוד. משך התיקון תלוי במורכבות הבעיה בהתאם לסוג התקלה. לכן חשוב לבצע אבחון נכון של הבעיה במסך כדי שלא נתבקש להחליף מסך כשאפשר פשוט לתקן אותו. תיקונים מסוג זה הם חשובים מאוד היות והמחשב הנייד הוא למעשה כלי העבודה שלכם, המחברת שבה אתם מכינים עבודות לאוניברסיטה והכלי שבאמצעותו אתם נמצאים בקשר עם חברים ובני משפחה. לכן גם חשוב למצוא מעבדה שתבצע את העבודה תוך 24 שעות לכל היותר וכדי שלא תהיה פגיעה בשגרת החיים שלכם. יש מעבדות שאף יחסכו לכם זמן יקר ויבואו לקחת את המחשב מהבית. חשוב לברר קודם.

 

לא תמיד צריך לתקן מסך

לא בכל הפעמים שבהם נדמה לכם שיש צורך לבצע תיקון מחשב נייד או החלפה של המסך במסך חדש אכן יש צורך לעשות זאת. למרות שהעלות הנדרשת כדי לתקן את המסך של המחשב הנייד היא היום נמוכה בהרבה מאשר בעבר, ולמרות שהיא לרוב יותר משתלמת מאשר קניית מחשב חדש, בכל זאת כדאי לזכור שלא תמיד נדרש לבצע תיקון מסך מחשב נייד. פעמים רבות מדובר למעשה בתקלה הרבה יותר פשוטה וקלה לתיקון וכמובן גם הרבה יותר זולה. פירוש הדבר הוא שחשוב לקבל חוות דעת מקצועית ואמינה שתוכל לומר לכם מה בדיוק הבעיה. ייתכן שפשוט יש צורך לחזק כבל רופף, להחליף כרטיס מסך או רכיב שמחובר אליו וזה כמובן תיקון הרבה יותר זול והרבה יותר מהיר.

 

אם כבר לתקן, למה לא לשדרג?

מכל האמור לעיל אנו מבינים שאין ספק שטכנאי אמין ומעבדה יציבה ומוכרת הם חיוניים בכל מה שקשור למחשב הנייד שלכם. אם יש לכם מעבדה כזו ואתם מביאים את המחשב לתיקון המסך כדאי לנצל את ההזדמנות ולברר כמה יעלה לשדרג את המסך למסך איכותי יותר. במקרים רבים ההוצאה הכספית בהחלט מצדיקה צעד זה וההנאה שלכם משימוש במחשב תשתפר לאין ערוך.