פירמוט מחשב נייד

מתי ולמה נדרש פירמוט מחשב נייד

לעתים כאשר המחשב שלכם פועל לאט מדי, זמן התגובה שלו איטי ומרגיז, לוקח זמן לתוכנת ההפעלה להתחיל לפעול או אפילו נפתחים חלונות שלא ביקשתם, ייתכן שפירוש הדבר הוא שאתם צריכים לבצע פירמוט מחשב נייד. אם הטכנאי יעשה איבחון נכון הפירמוט יפתור לכם את בעיית האיטיות והפעולה של מערכת ההפעלה. סיבה חשובה אחרת לבצע פירמוט היא כאשר רוצים למחוק את תוכנת ההפעלה הקיימת ולהתקין תוכנת הפעלה חדישה יותר. סיבות אחרות לפירמוט המחשב יכולות להיות כאשר וירוס חודר למחשב ופוגע בו באופן שאינו מאפשר ניקוי של הוירוס. לעתים קרובות הוירוס פוגע במערכת ההפעלה עצמה

 

פירמוט מחשב נייד רק על ידי גורם מקצועי ואמין

היות שבפעולה זו מוחקים את כל התוכנות ואת כל הקבצים במחשב חשוב מאוד שהפירמוט יתבצע רק על ידי טכנאי מחשבים מוסמך במעבדה אמינה אחרת המחשב שלכם והחומר החשוב שלכם עלולים להינזק. בתהליך של פירמוט מחשב נייד או נייח אנו למעשה מוחקים את כל מה שיש במחשב: תוכנות וקבצים, תמונות, מערכות הפעלה, אנטי וירוס – בקיצור הכל. לכן חשוב מאוד לעשות גיבוי מקצועי לכל החומר שיש לכם על המחשבים לפי שאתם מתקנים את המחשב הנייד או הנייח. חשוב שתהליך הגיבוי של כל החומר ייעשה בידי גורם מקצועי וכדאי שגם לכם יהיה גיבוי של הקבצים לפחות, על גבי התקן נייד או בתוכנת גיבוי מרחוק. אם אתם משתמשים בהתקן נייד דאגו שיהיה לו שטח גיבוי גדול דיו לצרכים שלכם.

 

זהירות – זה שם המשחק

תהליך הפירמוט וההתקנה מחדש יכול להיות תהליך ארוך שנמשך כמה שעות. כפי שיש להיזהר בתהליך הגיבוי לפני המחיקה חשוב מאוד להיות קפדנים בתהליך ההתקנה מחדש – יש לשים לב להתקין את כל התוכנות הנדרשות לצורך עבודת המחשב: אנטי וירוס, אופיס, קורא PDF, נגן מדיה, דרייברים וכל תוכנה חשובה אחרת הדרושה להפעלת המחשב שלכם. לכן חשוב שגורם מקצועי יבצע עבורכם את התהליך של פירמוט מחשב נייד כדי שלא תשכחו בדרך שום פרט חשוב. בסיום התהליך המחשב שלכם צריך להיות מהיר ויעיל כפי שהיה כשקניתם אותו.

 

הסאונד נעלם

יש לזכור כי לא בכל תקלה משמעותיות מפרמטים את המחשב הנייד ואפילו כאשר משדרגים את מערכת ההפעלה לא תמיד צריך לפרמט. לפעמים אנו משתמשים בביטוי פירמוט אך יש לזכור כי זוהי פעולת עומק שלא תמיד נדרשים לבצע אותה ולכן חשוב להתייעץ עם גורם אמין. בכל מקרה לא מומלץ לקחת סיכון ולבצע אותה לבד. כיום יש רושם כי קל להתקין כל תוכנה באופן אוטומטי וכל ילד יכול לעשות זאת. אומנם ברוב התוכנות זה כך אבל לא בפעולת עומק כמו פירמוט. זכרו כי פירמוט לא מקצועי עלול לעלות בסופו של דבר ביוקר כי אתם עלולים לגרום לתקלות חמורות או להתעצבן בגלל תקלות קלות יותר כי למשל תישארו ללא סאונד ואז בכל מקרה תצטרכו ללכת לגורם מקצועי לטיפול בבעייה שיצרה התקנה לא מקצועית.